×

Comunicaţii -- Data și ora publicării: 31.08.2010 11:36:08

DIGI-CARTELĂ PREPLĂTITĂ / Cartela preplătită pentru voce şi internet mobil de la RCS & RDS destinată exclusiv pieţei naţionale



Bucureşti (MEDIA EXPRES) / 31 aug 2010 / RCS & RDS a anunţat că, începând cu luna august 2010, oferă servicii de telefonie mobilă şi internet mobil pe cartele preplătite exclusiv pentru teritoriul geografic al României, cartela neputând fi folosită în roaming nici pentru convorbiri, nici pentru conectarea la internet, potrivit unor precizări ale departamentului de marketing al RCS & RDS, la solicitarea Media Expres.

Noul serviciu de telefonie mobilă pe cartela preplătită oferit de RCS & RDS se numeşte Digi Mobil Prepaid, iar oferta este disponibilă în toate zonele în care compania dispune de acoperire 3G, adică în peste 230 cele mai importante localităţi din România şi în peste 5000 kilometri de drumuri naţionale.

Pe aceeaşi cartelă preplătită poate fi activat oricând serviciul de internet mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat. Tarifele pentru convorbiri sunt cuprinse între 1 cent pe minut şi 8 cenţi pe minut fără TVA în funcţie de destinaţia apelului, la nivel naţional, şi de peste 8 cenţi pentru apelurile internaţionale.

Valoarea cartelei Digi Mobil Prepaid este de 3 euro (fără TVA), nivelul minim de reîncărcare este de 0,5 euro (fără TVA) pentru un credit total de până în 20 euro (fără TVA), reîncărcarea se poate face doar cu multipli de 1 euro (fără TVA) pentru un credit total de peste 20 euro (fără TVA) şi cu un credit total disponibil de până la 200 euro (fără TVA).

Perioada de valabilitate a creditului este de 6 luni - în care se pot iniţia apeluri şi trimite SMS-uri, iar perioada de graţie a cartelei - în care se pot primi apeluri şi SMS-uri şi se poate apela gratuit numărul de urgenţă 112 - este de 12 luni.

Internetul mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat inclus se poate activa în limita creditului existent costă 4 euro (fără TVA), şi se activează printr-un SMS fără conţinut la numărul 302. Perioada de utilizare este de 30 de zile-


Înfiinţată acum 15 ani, RCS & RDS şi-a dezvoltat propria infrastructură de telecomunicaţii pe suport de fibră optică şi acoperă cu servicii de cablu TV, internet, telefonie fixă şi mobilă peste 200 oraşe din ţară. RCS & RDS este lider pe piaţa din România în furnizarea serviciilor de internet şi de televiziune prin cablu şi satelit şi este cel mai mare furnizor alternativ de servicii de telefonie fixă.
De asemenea RCS & RDS este singura companie de telecomunicaţii din România care oferă pachete complete, cu 4 servicii: televiziune prin cablu sau satelit Digi TV, internet de mare viteză Digi Net, telefonie fixă Digi Tel şi telefonie mobilă Digi Mobil. Pentru toate pachetele de servicii, compania practică cele mai accesibile tarife de pe piaţă.
RCS & RDS este totodată unul din cei mai importanţi operatori din regiune, furnizând servicii de telecomunicaţii şi în Ungaria, Cehia, Slovacia, Croaţia şi Serbia.
(MEDIA EXPRES)



Dacă tot ați ajuns aiciAbonamentele vă oferă acces la News Alerts pe e-mail, Anuarul gratuit online, și zilnic la REVISTA PRESEI, iar mai important pentru noi, ne ajută să publicăm știrile la liber, accesibile și pentru cei cu mai puține mijloace materiale interesați de comunicații, audiovizual și cinematografie. Dacă aceia dintre Dvs. care citesc știrile noastre și găsesc un folos în ele ne-ar ajuta, existența noastră nu ar mai fi pusă sub semnul nesiguranței zilei de mâine.
Abonament click aici




Revista MEDIA EXPRES ediția curentă
Gratuit online, doar un click: Most recent issue of monthly Media Expres 1st Cover



Abonamentele la știrile MEDIA EXPRES va oferă acces la Alerta Știri! pe e-mail, Anuarul Media Expres și zilnic la REVISTA PRESEI, cu ultimele știri media, tv și comunicații, iar mai important pentru noi, ne ajută să publicăm știri verificate, la liber, pentru toți cei interesați de programe TV, radio, conținut online, cablu, comunicații, audiovizual și film (cinematografie). Noi ținem în arhivă istoria audiovizualului. Click aici pentru prima nostră știre online, când foarte puține dintre marile ziare și reviste nici nu se gândeau la versiuni digitale și la prezența pe web.

Pentru abonamente click aici



© 2001 -  Media Expres SRL